niedziela, 24 marca 2013

Pogadajmy :)

Wiem, że czekacie na kolejną część 

Wziętego przez zaskoczenie 

i bardzo, bardzo mnie to cieszy.
Nie chcę was dręczyć, więc postanowiłam was czymś zająć w międzyczasie!
Jako część wzbogacania mojego słownictwa, znajdowanie nowych interesujących pomysłów i po prostu, bo czasem potrzebuję intelektualnej pożywki - lubię czytać przysłowia i cytaty znanych ludzi. 
Zawsze to robiłam. Właściwie od momentu, kiedy dostałam książkę przysłów i cytatów z całego świata po skończeniu ósmej klasy.
Tak, tak wiem, dawno temu chodziłam do szkoły...;)
Postanowiłam więc, publikować co jakiś czas cytat, który uważam za szczególnie ważny dla mnie i interesujący z tego czy innego powodu.
Chciałabym, abyście napisami mi co o nim sądzicie, jak wam się kojarzy i jaka jest wasza opinia na jego temat. Oczywiście chętnie poznam wasze cytaty i powody dla których uważacie je za istotne. 

Mój cytat na dziś to:
"Różnica między mądrością a inteligencją polega na tym, że inteligentny potrafi wyjść z sytuacji, do której mądry by nie dopuścił."     
  Nie znam autora, więc jeśli ktoś wie kto to powiedział dajcie mi znać. Natknęłam się na ten cytat przez przypadek już jakiś czas temu i muszę przyznać, że zabił mi klina. 
A wy uważacie się za inteligentnych czy za mądrych?


PS. W piątek będzie opublikowany Wzięty przez zaskoczenie!
A za dwa tygodnie przedstawię wam postacie z Mówisz i masz. Spodobają się wam, obiecuję!

11 komentarzy:

 1. Myślę, że czytasz Paulo Coehlo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytam Coehlo, bo muszę przyznać, że zasłyszane opinie o nim mnie zniechęciły. Wiem, to bardzo nie obiektywne, ale jestem urobiona po kokardki i nie mam ochoty sprawdzać dla samej ciekawości.

   Usuń
 2. uważam, że można mieć wysoki współczynnik IQ, a być życiowym głupcem. stąd bardziej cenię u ludzi mądrość... ona przydaje się na co dzień. a jaki sam jestem? niestety, ze mnie głupiec z wysokim ilorazem inteligencji. mogę jedynie pozazdrościć innym mądrości... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do cytatu to myślę podobnie jak Vermis. Można być bardzo inteligentnym, a w życiu być kompletnym głupcem. To nie iloraz inteligencji świadczy o mądrości.

  Mój cytat. Jeden z takich, które już dawno wbiły mi się w pamięć to: Przy­jaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła za­pom­niały jak latać. Autora nie znam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorem Twojego cytatu jest Antoine de Saint-Exupéry. Uważam, ze jest przepiękny i bardzo prawdziwy. :D

   Usuń
 4. Bardzo podoba mi się Twoje nowe opowiadanie, ale naprawdę bardzo, bardzo, bardzo chciałabym przeczytać obiecaną trzecią część "Święta jak z obrazka". Chyba, że już się ukazała, a ja nie zauważyłam. Gorąco pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się ogromnie, że opowiadanie bardzo ci się podoba! :*
   Przyznaję się bez bicia, że Święta jak z obrazka utknęły w martwym punkcie, ale chyba się za nie zabiorę jeszcze dziś.
   Wcześniej nie chciałam się rozpraszać, ale i tak już jestem rozproszona ;)
   Pozdrawiam cieplutko

   Usuń
  2. Oj, przydadzą mi się te "cieplutkie pozdrowienia" bo u mnie w pracy narazie tylko 8 stopni, zanim się nagrzeje to będzie pewnie 10, więc każde przejawy ciepła mile widziane. A jeśli uda Ci się zdążyć z "Świętami..." tak mniej więcej do środy, czwartku to nawet zmieścisz się w zimowej aurze. Z wyziębionego sklepu na przekór upartej zimie ja również gorąco Cię pozdrawiam

   Usuń
  3. Nic nie obiecuję, zobaczę jak mi pójdzie wczuwanie się w świąteczny nastrój ;)
   Choć nie powinno być ciężko skoro za oknem mam mnóstwo śniegu! W Anglii pogoda się zbuntowała i mamy -2 w tej chwili, a ostatnie trzy dni padał śnieg.
   Ja chcę żonkile!
   Pozdrawiam gorąco :)

   Usuń
 5. Piękny cytat nam dałaś na dziś. Szczerze mówiąc nigdy takiego nie czytałam, ani o takim nie słyszałam. Moim ukochanym cytatem jest: "Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć, miesza nam w głowach."
  — Paulo Coelho
  :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat bardzo piękny i zawiera wiele prawdy. Ja osobiście uważam, że miłość trzeba po prostu dawać, a wtedy można być pewnym choć jednej rzeczy - siebie.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń

I co sądzisz?